Klassikaline küpsisetort

Tegin läinud pidupäeva puhuks seekord hoopis lihtsa ja klassikalise küpsisetordi. Sai väga maitsev nagu tavaliselt. Seekord lisasin koogile ka kihi martsipani, mis mõjutas maitse eriti pidulikuks:) Selle martsipanikihi lisamise mõtte sain muidugi Nami-Nami foorumis, kus arutletakse erinevate küpsisekookide ja tortide üle ja jagatakse meeldinud retsepte.

RETSEPT
2004-12-31 23.00.00-1265
4 pakki kandilisi küpsiseid (a 180 g)
u 2 dl piima
2 pakki 30% hapukoort (660g)
u 100-150g martsipani

Šokolaadiglasuur:
100 g tumedat šokolaadi
50 g võid
0,5 dl 35% rõõska koort
Kaunistamiseks:
Peotäis mustikaid või muid meelepäraseid marju.

Kasta küpsised korraks piima sisse ja laota vaagnale. Määri peale kiht hapukoort.Tee veel üks kiht samal viisil. Laota õhukesele koorekihile laiemaks rullitud õhuke martsipanikiht. Jätka piimasse kastetud küpsisekihi ja hapukoorega seni kuni küpsiseid jätkub. Viimaseks kihiks jäta küpsised, minul olid viimaseks kihiks tumedad küpsised.

Šokolaadiglasuuri jaoks murra šokolaad tükkideks ning pane koos või ja rõõsa koorega väikesesse potti. Kuumuta tasasel tulel pidevalt segades, kuni glasuur on ühtlane.

Kui šokolaadi ja rõõska koort käepärast ei ole, võib vabalt kasutada ka seda glasuuri: 100 g võid ja 100 g suhkrut sulatada, lisasada 2 spl kakaod ja 2 spl hapukoort. Lase natuke tahenaeda ja vala koogile.

Kaunistasin mustikatega, mis sobisid suurepäraselt.

Hoia kooki järgmise päevani jahedas, et küpsisekihid jõuaksid kenasti läbi imbuda.

2 Comments

  1. Kas martsipan peaks olema see pehme tuubis või kõva martsipani mass? Olen üritanud seda kõva martsipani rullida ja see tundus küll võimatu.

    1. Mul oli lausa see juba valmis rullitud martsipan. Ega see polegi nii tähtis, et see sile üks leht jääks ja kui hoida martsipani toasoojas siis saab kätega ka sellised õhemad tükid sinna vahele meisterdada ja ühtlaselt laotada. Ma arvan, et riivitult üks õhuke kiht martsipani panna on ka ok:) Pärast lõigates on maitse ikka sama ja ei ta pudene laiali ka.
      Tuubi omaga pole proovinud aga samas miks mitte. Tähtis on, et enamvähem ühtlane kiht jääks. Need tuubi omad osa on veel maitsestatud ja värvilised võib päris huvitav jääda, kui maitsed sobivad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *