Kohupiimapontšikud

Pühapäeva hommikusse sobivad vanad head kohupiimapontšikud väga hästi. Neid on lihtne ja kiire valmistada.
Minu ema on köögis alati abitöödel olnud ja magusat pakuti meie kodus harva. Küpsetamine ei sobinud ei isale ja ammugi siis emale . Aga neeed pontšikud on minu lapsepõlve nädalavahetustest küll meelde jäänud.
Minu köögist tulevad need tavaliselt siis kui mõni kohupiimapakk on jäänud liiga kauaks oma korda ootama. Seekord said siis ricottast aga sobib ka mõni teine teraline kohupiim.

pontsikud3.jpg

RETSEPT

400 g ricotta kohupiima
5 sl suhkrut
3 muna
160 g jahu
0,5 tl soola
1 triiki tl söögisoodat
Frittimiseks õli

 

JUHISED

Hõõru kohupiim muna ja suhkruga ühtlaseks. Lisa sooda ja soolaga segatud jahu. Vormi kahe lusika abil paraja suurusega pätsid ja küpseta kuumas õlis. Kui pistad puutiku kuuma õli sisse ja selle ümber hakkab mullitama on õli parajalt kuum. Et tainas lusikate külge kinni ei jääks kasta need enne taina vormimist kuuma õli sisse.

Tegelikult piisab ka ühest lusikast, tulevad lihtsalt veidi karusema välimusega. Pontšik peaks ennast ise ringi keerama, kui ei siis aita teda kahvliga.
Pruunid pontšikud tõsta köögipaberile et liigne rasv jääks paberisse. Valmis pontšikud raputa üle tuhksuhkruga.

3 Comments

  1. Ilse, hurraa: blogi!!! Hakkan lugejaks, tõstsin juba readerisse:)
    Nii lahe lugeda, et teil justnimelt isa süüa tegi, üsna harv juhus ma arvan, eriti varasematel aegadel.

    1. Oi kui tore, et just aasta parima blogi omanik teeb esimese kommentaari !
      Aga meie peres oli jah just isa see kes pottide ja pannidega köögis möllas ja keerulisel nõuka ajal head ja paremat meile lauale pani, polnud ju siis erilist midagi saada ja infot oli ka vähe. Aga ükskord oli tal üks musta vedelikuga pudel millest ta vahel ikka siia sinna sortsu tilgutas. Palju aastaid hiljem olen ma nüüd taibanud, et see oli soja kaste:D Kust ta selle tookord välja tõmbas pole kahjuks võimalik enam küsida.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *