Chorizoga sõir

Sõir on üks maitsev eesti toit. Tavaline köömnetega sõir on ammu juba kokandushuviliste poolt uuenduste meelevallas:) Minu lemmikute hulka kuulub sõir peterselli ja küüslauguga. Lähipäevil läheb potti laar sõira, mis saab väärindatud karulauguga. Seekord siis pani vanaema juustu sisse vorsti;) Nii sai lapsele seletatud ja läks täitsa kaubaks.
Talguslised hammustasid vorstisõira õlle pääle ja nii ta otsa sai:) Kindlasti jääb see minu menüüsse ka edaspidi. Chorizo annab sõirale vahva värvi ja vürtsika maitse. Võid pole ka vaja lisada, sest vorst annab parajalt rasva välja.

RETSEPT
Untitled 2
1 l piima
500 g kohupiima
ricotta siin ei sobi
jupp (190 g) chorizo vorsti
2 muna

Kuumuta piim keemiseni, lisa kohupiim ja kuumuta, kuni eraldub vadak (ehk valge piima asemel on potis valkjaskollane läbikumav vedelik). Kalla marliga vooderdatud sõelale nõrguma (ära raskust peale pane, lase rahulikult nõrguda umbes 15 minutit).
Haki vorst väikesteks kuubikuteks ja pane keskmisel kuumusel poti põhja praadima. Kuumuta kuni eraldub rasv ja vorst on parajalt krõbe, lisa nõrgunud kohupiimamass vorstile ja kuumuta pidevalt segades, kuni moodustub ühtlane mass.
Sega juurde lahtiklopitud munad. Kuumuta pidevalt segades veel mõned minutit keskmisel kuumusel, aga ära keeda!
Pane toidukilega vooderdatud vormi hanguma, koos kilega on sõira hiljem lihtsam vormist kätte saada:)

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *