Võililled õlletainas

Kui ma eile aias ringi vaatasin tundus, et võilill on tänavu eriti laialt võimust võtmas. Siis meenus mulle, et kunagi oli Mari-Liis võilille õied ära praadinud ja nii oligi vaja mul kohe see ära katsetada.
Retsept sobib neile, kel on sõbrad mõned õlled ligi võtnud ja otsustanud ootamatult läbi astuda. Pane seltskond õisi noppima ja samal ajal keera ise kokku väike tainas, kõik kiidavad pärast kokka:) Õu näeb ka kohe kaunim välja;)

RETSEPT
Kes ära arvab, mis kevadine toit see on? #hea #lihtne
Suur peotäis võilille õisi
1 dl jahu
1 muna
1 dl õlut
0.5 tl soola
frittimiseks õli
parmesanilaadset juustu
sidrunimahla

Sega jahust, õllest, munast ja soolast kokku ühtlane tainas. Kuumuta laial paksupõhjalisel pannil umbes 1 cm kiht õli. Kasutasin päevalilleõli, ikkagi lilletoit 😀 Õli peaks keskmisest kuumem olema. Kui paned tilga tainast õlisse ja see hakkab kohe särisema on aeg käes. Lõika võilille varrejupid võimalikult õie lähedalt aga nii, et õis ikks koos püsib. Keeruta kahvliga õiekesi tainas ja prae kuumas õlis kuldseks. Tõsta taldrikule keera, peale pipart ja piserda natuke sidruni mahla. Lisaks mõned parmesani laastud. Minul oli Forte juust. Vajadusel lisa veel natuke soolahelbeid. Tõe huvides pean mainima, et minul oli sidrun jäägitult ostsas ja nii tilgutasin peale veidikene valge veini äädikat.

Oi kui head need olid:) Pildile said viimased… ja siis tundus, et kahjuks see võilill ikka veel väga ei õitse, muidu oleks uue laari küpsetanud.

Nami-Nami kevadine kooskokkamine inspireerib kindlasti ka teid.

8 Comments

  1. Mina olen väga suur õllesõber;) Õlu ei tohi ola üle 5 kraadi, parem alla ja peab olema jahutatud ning vahuga:)
   Need lillepallid olid õlle kõrvale lausa suurepärased.

   1. paraku absoluutne enamik õlledest on üle 5%abv … aga õnneks on ka nende hulgas väga ja väga väärikaid tegelasi. ja muru söömine õlle kõrvale on igati kiiduväärne tegevus – ehkki jällegi enamasti pakutakse vaid liha ja juustu!

 1. Huvitav, kas taignas võib õlle asemel siidrit ka kasutada?
  Näiteks mõnda kuiva siidrit… Mul õlut lihtsalt kunagi pole 🙁
  Võililli ja siidrit aga seevastu kuhjaga 🙂

  1. Aga sa katseta, mineraalveega saab kindlasti. Siidri osas olen kahtlev, et suhkur siidris võib kõrbema minna… aga katseta:)

 2. Proovitud. Kasutasin kuiva naturaalset siidrit. Tulid samasugused, kui sinul pildi peal. Perekond sõi ja kiitis. Kuigi alguses tegid väga kahtlast nägu. Otsa said kõik. Järgmisel korral jõuan loodetavasti sidrunimahla ja juustu ka peale panna 🙂 Aitäh põneva idee eest. Kui merelt enam nõiaudu ei vooga ja võililled uuesti lahti lähevad, siis teen veel.

 3. Äge mõte. Kohe lähen võililli korjama 🙂
  Kahjuks pole mul ei õlut ega sidrunit. Parmesaani ka pole, aga kastan niisama taignasse, vaevalt et väga maitseüle viriseda annab kui nii head asjad kokku saavad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *