Sardiinitaolised räimed.

Viimasel ajal on palju räime söödud. Räim on väga tänuväärne kala, tema valmistamiseks on miljon võimalust ja tulemus on alati ka väga maitsev. Mina eelistan räime rohkem marineerida või ahjus küpsetada, lihtsalt jahus-munas keerutades pannil praadida või siis suvehooajal kõige “sabaja sarvedega” grillida. Igasugu supid ja piimased/kooresed kastmed jäävad meie toidulaual kuidagi varju.
Selle räimede sardiiniks moondamise retsepti leidsin Linda Petti ja Ervin Pihu raamatust “Meie kalad meie laual”. Tundus intrigeeriv;) Ise sõin sardiine kahetsusväärselt ammu, et nüüd oskaks tulemust kinnitada või ümber lükata aga kala sai hea. Serveerisin neid omale hommikusöögiks koos värske ja pehme nisuleivaga ja hammustasin juurde priskeid Kalamata oliive. Oli küll selline vahemerehõnguline hommik;) Õuest tuleb ju ka juba karget kevadõhku ja… elu on ilus:)

RETSEPT
Sardiinitaolised räimed.
20 suurt räime
1 l külma vett
3 spl soola

Marinaad

1dl õli
2 tl soola
2 tl suhkrut
0,5 tl jahvatatud pipart
5-6 nelgitera
1 tl jahvatatud muskaatpähklit
3 spl tomatipastat või (püreed)
2 dl valge veini äädikat

Puhasta kalad nii, et selgroog jääb sisse. Leota kalu paar tundi soolvees.
Sega kokku marinaad. Nõruta kalad soolveest ja säti õlitatud ahjuvormi. Vala peale marinaad ja küpseta kaane all 120 kraadises ahjus 45 minutit. Mina panin ahjuvormile fooliumi peale, kuna mul kaanega sobiva suurusega vormi pole. Võta vorm ahjust välja ja lase kaane all jahtuda. Pane järgmise päevani külmikusse marineeruma.
Enne serveerimist tõsta kalad kastmest välja, raputa peale värsket peterselli. Serveeri koos pehme nisuleivaga ja paku juurde priskeid Kalamata oliive.
Võibolla peaks katsetama ka veidi väiksema äädikakogusega.

Ülle tegi ka räimedest sardiine;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *