Norra pruuni juustu kook

Juustukuningad on parim juustupood üldse. Minu hetke lemmik on Blue Stilton inglise sinihallitusjuust. Ostan seda pea alati kui nende mõnda poodi sattun. Viimati Solarise poes jäi ka kuulus norra Brunost pihku:) Tekkis mõte see koogiks vormistada. Eestikeelse retseptisoovituse leidsin siit blogist ja kook tuli väikseste muudatustega aga väga maitsev. Niiet minge kindlasti juustupoodi ja leiate sealt oma jõululauale ning kingikotti kindlasti midagi sobivat. Kõike saab osta väikseste kogustega ja ka maitsta antakse lahkesti.
Kook jäi väga siidine ja maitses kõigile.

RETSEPT
PC012530
Põhi
10 digestiivküpsist
60 g võid

Kate
u 150 g külmutatud vaarikaid
200 g Norra pruuni juustu
400 g maitsestamata toorjuustu
200 g hapukoort
(mul oli 30 % koor)
2 muna
4 spl pruuni roosuhkrut

Purusta küpsised, sega sulatatud võiga, suru lahtikäiva vormi põhja. Paiguta marjad põhjale. Hoia pruun juust koogi tegemiseni külmas, siis on seda mugavam riivida. Riivi juust ja sega kõige ülejäänud katte ainetega ühtlaseks massiks. Vala mass vaarikatele ja küpseta 180 kraadises, eekluumutatud ahjus umbes 40-45 minutit. Nüüd keera kuumus maha ja jäta kook ahju jahtuma. Mina võtsin koogi umbes tunni pärast välja ja jahtus veel toas edasi. Serveeri täiesti jahtunud kooki, parem ilmselt järgmisel päeval.
Minul oli vormiks eemaldatava põhjaga 29×21 ahjuplaat ja see oli ikka ääreni täis, niiet ilmselt võiks natuke kõrgem vorm olla.

PC012524

ILUSAT JÕULUOOTUST !

4 Comments

  1. Kook näeb isuäratav välja. Ärgitab proovima kuigi see pruun juust niisama süüa ei sünni. Või noh, maitse asi. Tundub igatahes, et seda on võimalik süüa ainult siis, kui oled seda sünnist saati söönud.
    Juustukuningate valikuga ei nõustu. Pecorino küsimise peale pööritas teenindaja silmi ja küsis, mis see veel on.

    1. No see juust on jah nagu suur karamellll 🙂 Aga koogis on minu arvates küll hea, marjad annavad hapukust ja nii see suur karamelll kõik kuidagi sobitub paika.
      See Pecorino lugu on päris lõbus küll 🙂 Mina pole sealt sellist kraami otsimas käinud, pigem uusi ja tundmatuid maitseid hankimas ja seega olen seni väga rahul nende teeninduse ja valikuga:

  2. Olen proovinud kõiki Norras müüdavaid pruuni juustu sorte. Ei ütleks küll, et ta nii karamell oleks, piisavalt soolakas. Tegin seda kooki, aga kahjuks ei meeldinud, jäi täiesti maitsetu millegipärast. Kahju oli raisatud juustust.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *