Krõbeda kamaraga seakülg.

Sügisese olemisega ilmad kisuvad juba ahjuroogade poole ja kui ühes lihapoes ilus ja värske seakülg letist vastu vaatas, siis ma ei saanud teda sinna maha jätta. Mõnusalt krõbeda seakamara pärast läheb alati rebimiseks, kes ees see mees;) Ja tegelikult on selle saavutamine imelihtne. Vajad vaid värsket küljetükki, soovitavalt ka mõne ribiga, natuke aega ja ongi kõik.

RETSEPT

u 1,5 kg sea küljetükk
2-3 küünt küüslauku
peotäis tüümiani lehekesi
u 1 spl soola
pipart
sorts õli

 

 

 

 

 

Liha peaks olema külmkapist välja võetud, kuiv ja toatemperatuuril. Pressitud küüslauk, tüümianilehed ja sool hõõru sortsu õliga mõnusals pastaks. Lisa pastale ka värskelt purustatud pipar. Liha kamarale lõika terava noaga (ehituspoest hangitud vaibanuga on selleks suurepärane) sisselõiked nii, et päris lihani ei lõika vaid ainult kamar. Triibuta kamar kas triibuliseks või ruuduliseks, nii nagu sulle meeldib. Mina kisun ära ka ribide poole peal oleva õhukese kile, siis maitsestub liha paremini. Hõõru korralikult maitsesegu lihale ja ka kamara triipude vahele. Mudi kõik kenasti lihasse ja lase seni seista, kuni ahi kuumeneb 220 kraadini. Pane liha ahjupannile kamar ülespoole ja küpseta umbes 30 minutit, kuni kamar on juba mõnusalt krõbe. Nüüd keera ahi 180 kraadi juurde ja küpseta veel 1,5 tundi. Võid ka kauem ja madalamal temperatuuril küpsetada, saab pehmema liha aga mulle meeldib see 1,5-2 tunnine variant (oleneb tüki suurusest), sest siis on ka jahtunud lihast mõnus viilakaid leivale lõigata, liha ei pudene liiga laiali.
Võta liha ahjust välja ja lase enne lahti lõikamist lõikelaual u 15 minutit rahuneda. Nii jäävad mahlad lihasse ja liha seega mahlakam;)

photo.jpg

Liha maitsestamiseks võid kasutada ka ainult soola ja pipar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *