Šašlõkk õunamahlas

Pean teiega jagama üht väga head šašlõki retsepti. Lihte ja väga maitsev. Sain selle idee Briti blogist ja jaanipäevaks läks retsept käiku. Olen enne ka liha marineeridides õunamahla katsetanud aga nii hea pole veel saanud. Nüüd järgisin täpselt Briti juhiseid ja kõik jaanipäevalised jäid väga rahule. Liha jääb pehme, mahlane ja väga maitsev. Tulevikus peaks katsetama lisades ka erinevaid maitseid, näiteks koriandriseemneid või peterselli, tšillihelbeid, küüslauku ja nii edasi.

RETSEPT
photo.JPG
1 kg värsket sea kaelakarbonaadi
300 g sibulat, rõngasteks lõigatud
2 spl soola
1 tl musta pipart
200-300 ml 100 % õunamahla
0,5 dl õli

Lõika liha parajateks tükkideks (pigem suuremad, 4×6 cm). Sega liha kõige muu kraamiga. Soola pane tõesti julgelt 2 spl. Hoia külmikus, kausis kaane all või kilekotis 24 tundi. Aeg-ajalt võid kotti keerata või siis kausis liha segada. Kasuta metallvardaid ja küpseta sütel (pidevalt vardaid keerates) kuni liha on valmis (umbes 20-25 minutit).

Mina pakkusin kõrvale lihtsat tomatisalatit. Selle salati sain lemmikuks kunagi Türgis olles. Lõika tomatid suupärasteks tükkideks, haki juurde ohtralt siledalehelist peterselli. Maitsesta soola ja musta pipraga. Pigista peale sidrunimahl ja lõpuks peenelt hakitud mugulsibul. Võid ka sortsu meelepärast õli lisada.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *