Viinerid saia sisse ehk Lämmi Pini

On lihtsaid ja siis veel lihtsamaid mõnusaid ampse. See siin on nüüd nii lihtne, et võiks soovitada köögihuvilistele poistele ja tüdrukutele. Aga sobib ka suurematele pikniku korvi pistmiseks. Ja miks ka mitte lihtsalt kiireks suviseks eineks.
photo.jpg
Vaja läheb:

Röstsaia viile, teradega saiad on eriti head.
Viinereid , minul olid Jussi viinerid ja neid läheb iga saia sisse 2 tk.
Juustu
Majoneesi, ketšupit, sinepit või mis iganes muud meelepärast majoneesilist kastet
Sutsu õli.

Rulli tainarulliga (kui tainarulli pole, sobib ka tühi pudel) saiaviilud õhemaks. Määri saiaviil meelepärase kastmega, aseta kastmele juustuviilud. Viinerid pane nii, et saaksid kokkurullimist alustada nurgast. Aseta õli või võiga määritud ahjuvormi või plaadile. Piserda üle vähese õliga ja soovi korral raputa peale riivitud juustu. Küpseta eelkuumutatud 200 kraadises ahjus kuni saiad on kuldsed.

Täiendatud 01.07.11
Järjekordne tõestus sellest, et lihtsad asjad võluvad inimesi enim. Pille Nami-Namist tegi väikeseid mugandusi:) Proovi nii ka !

11 Comments

  1. Väga vahva! Võib hot dog’iga võrrelda 🙂 Muidu eriline viineriaustaja pole aga see retsept on ise nii kihvt, et ehk peaks proovima.

  2. Väga lgeniaalne idee – lihtne ja teistmoodi (nagu kaneelilõõtski:-). Meil armastatakse väga sooje juustusaiu ja nüüd need vahelduseks selliseid.

  3. Tore-tore!
    Homme hommikul lippan ümbernurga poodi saia järele ja siis pakun kohe homme küllatulevale sõbrannale.
    No võrratult hea ajastus selle vahva ampsu tegemise mooduse avastamiseks!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *