Lugu sellest, kuidas ilse linnas puhvetis käis

Imeilusal suveõhtul oli põhjust selga tõmmata Sandra Darreni disainkleit ja sammud pealinna poole seada. Meil oli õnnestunud saada piletid Rahvusooper Estonia- Ballet etendusele Manon. Ja just sellele, kus peaosa tantsib Eve Mutso. Talent keda kindlasti kunagi jälle koju ootame. Mina, kes liiga tihti ei satu balletietendusele olin rahul ja õnnelik. Ilus ,ilus,ilus.
Lummatud fantastilisest tantsust ja soojast suveõhtust otsustasime veel kunsti nautida, seekord siis kokakunsti. Astusime üle tee Komeedi poole. Suveterass oli loomulikult hõivatud ja nii platseerusime kohviku jahedas ja mõnusas interjööris. Ettekandjat ei pidanud ülearu kaua ootama kuna pool kohvikut oli tühi ja kõik näis olevat suurepärane.
Menüü uurimisel läks parasjagu aega , kõik tahtsid teha parima valiku. Valituks osutusid kolm rooga.
Salatite valikust
Komeedi Ceasari Salat grillitud kanafilee, parmesani , küüslaugukrutoonide ja kreeka pähklitega 8,5 EUR/133 EE
Kuumal pannil praetud veisefileesalat grillitud paprika, baklažaani ja kappari-ürdikastmega 8,50 €/133.-EEK

Ja mina otsustasin valida pearoogade alt
Täidetud kanarind toorjuustu, feta, spinati ja kuivatatud tomatiga. Kõrvale roheline värske salat, ahjuotmatid, artišok ja küüslaugune aioli kaste 8.50 EUR/133 EEK .

Joogikaardilt leidsime õlle, mahla kaks pudelit vett, tee ja tilga Torrese koniakit.
Ma ei hakka virisema, et joogid oleks ju võinud kohe tuua ja sellise kuumaga võiks igal lugupeetud kohvikul olla tervitusjoogiks kann külma kraanivett juba lauda istudes, seda enam, et meie kraanivesi on ju täitsa joodav võrreldes paljude teiste maadega.

Igaljuhul läks aega mis läks ja joogid, peale koniaki, toodi koos toitudega, peale Caesari salati, kohale. Olin kohe kuidagi pettunud, kui minu valitud praad nägi nigelam välja kui salat veisefileega. Asusin siiski isuga kallale ja oh imet… otsi kuidas tahad aga artišok, mis oli valiku tegemisel suure tähtsusega, puudus.Sobrasin kahvliga mis ma sobrasin aga nii oli. Kirsstomatid, mis olid peotäie jääsalati ja peotäie rukola peale pooleks lõigatud, polnud ka hetkekski ahju näinud. Küsisin siis ettekandjalt artišoki kohta, see jooksis kööki uurima ja tagasi tulles teatas, et kokk vabandab aga artišok on otsas ja teile tehakse salatile soodustus (ma olin tellinud PRAE)! Mis mõttes? Kas siis kui ma poleks küsinud oleks kõik ok olnud? Saabus Caesar ja meil avanes võimalus KOLMANDAT korda uurida Torrese järele, et kas see ikka tuleb? Mina pobisesin veel midagi ahjutomatite kohta ja ettekandja tormas kööki. Hetke pärast oli ta tagasi ja teatas, et ahjutomatid on muu täidisega seal kanarinna vahel. Jah , kui ma kanafilee pooleks lõikasin oli seal tõesti selline lõngajupi jämedune roheline triip aga kas see ka täidiseks kvalifitseerub … pigem värviks.Ja pealekauba pidid täidises olema KUIVATATUD tomatid ning kõrvale AHJUTOMATID. Küsisime siis veel koniaki järele ja ettekandja rabas mu taldriku, kahvel kukkus sõbrannale õlga, vabanduste saatel korjas ettekandja kahvli üles ning tormas minema. Vaatasime jahmatanult üksteisele otsa ja enne kui toibusime saabus lennates ettekandja “Tõin teile hoopis Henessi” ja läinud ta oli. No kuulge kui ma tellin Torrese siis ma äkki soovin Torrest? Või äkki küsiks, et me sooviks teile serveerida Hennessit, kui teil selle vastu midagi ei ole?

Ceasari salatis meenutas Caesari salatit ainult saiakrutoonid. Ma ei tea kuidas teistel aga mind häirib kui ma tellin mingi kindla klassika ja toit mis saabub on hoopis midagi muud. Mina nägin koorese kastme ja jääsalatigat Caesari salatit esmakordselt, võibolla on see muidugi mingi uus trend, aga ikkagi.
AIOLIst ma parem ei räägi aga koor seal kindlasti ei käi, minu kaste oli pigem lihtne koorene ja küüslauguhõnguline lisand mitte küüslaugumajonees.
Arve toodi kõigile eraldi ja minule teatati, et kuna ma salati eest maksma ei pidanud:D siis minu arvele pandi need kaks vett. Olgu, mul polnud selle vastu midagi aga enne oleks võinud ju küsida, et kes ja kuidas me maksta soovime.

Ma olen olnud suur Anni Arro fänn, mul on kõik tema kokaraamatud ja ma olen leidnud palju retsepte, mis on ja jäävad mu lemmikuteks. Mulle on alati meeldinud kõik telesaated kus ta süüa teeb aga kohviku pidamine on ikka midagi muud kui söögikunst. Me ju ootame kuulsa nime taga kvaliteeti? Olgu see teatrikunst või rätsepatööd, kokakunst või kuulsusega elektrimees.Mulle meeldib Linnateater, sest mulle meeldib Elmo Nüganen ja ma usaldan tema maitset ja ma eeldasin, et mulle meeldib Komeet kuna mulle meeldib Anni Arro ja mulle meeldivad tema retseptide maitsed.
Kui köök jääb teenindamisega hätta, siis ei ole vabanduseks see, et on palju rahvast, siis peab lihtsalt vähem laudu saali ja katusele panema. Kui salat mis maitseb küll hästi aga Caesarit meenutavad vaid saiakrutoonid, siis võib ta ju kanda ükskõik millist muud nime? Kui mul on kohvik kesklinnas , siis pingutama ei pea, sest rahvast voorib niigi küll ja veel?

Jalutasime ilusal suveõhtul kodu poole, Komeedi Ämbrid kolisemas kõrvus ja olime vaatamata kõigele õnnelikud Aitäh Eve Mutso ja Rahvusooper Estonia Ballet !

10 Comments

 1. Oh, Ilse, kui kade meel mul on. Mina sõbrunesid Evega Šotimaal elades (ta on ka inimesena imetore!) ja nägin teada seal ka korduvalt tantsimas. Manoni aga ei saanud nüüd kohe kuidagi vaatama minna, sest kuhu ma pisipoja paneksin 🙁

 2. Komeediga on mul seni hästi läinud, aga see on kahtlemata hea näide sellest, kuidas Eestis seatakse klienditeenindajale olulisemalt madalamad standardid kui mujal maailmas. Meenub, kuidas eelmine nädal kurtsin ühele teenindajale, et lõhe on mage, kas saaks soola ja siis jätkus vaidlus, kuidas ma saan valesti aru, lõhe on täitsa parajalt soolane :).

 3. Nägin linki ja lugesin kuna olen Komeedi kohta kuulnud seinast seina arvamusi. Ise olen käinud seni neli korda ja iga kord on väga hästi läinud (v.a. üks ettekandja kes oli vist esimest päeva tööl, ei midagi halba, lihtsalt veidi konarlik ja ebalev), samas hea sõbranna on juba kaks korda järjest saanud seedehäire. Eestis juhtub paraku sageli vist nii, et alguses suure tuhinaga suured mõtted, head ideed ja hea teostus, aga kui lauad rahvast pidevalt täis, siis hakkab asi lohisema ja kvaliteet kas langeb ülikiirelt või oleneb kõik päevast. Ma arvasin küll, et see mõisaköie lohisemine saab läbi ära kui kapitalismusehõng maale tuli, aga kahjuks läheb sellega vist veel aega, aastasadadega omandatud harjumus äkki?

 4. Oh, ilseke! Ja kõik algas ju nii hästi: disainkleit, Manon ja Eve Mutso! Mina ise Komeedi osas sõna ei võta, sest pole au olnud seda kohta külastada. Aga arvamusi olen tõepoolest kuulnud samuti seinast-seina.

  1. Lõppes ka ju hästi;) ega mina ei lase nii lihtsalt igal sopperdajal ennast häirida. Loo kirjutasin lihtsalt soovist muuta maailma paremaks enda ümber. Kes seda meie eest ikka teeb. Peab vähemalt üritama:)

 5. Mina soovitan teha järgmise katse – küsida mõnes seltskonnas et mida inimesed arvavad, millest koosneb Caesari salat ja oh imet, võid näha vaidlust peekon vs kana :), kõigest muust huvitavast pakutud toorainest nagu hiina kapsas, kartul jne rääkimata. Muidugi peab seltskond olema mitte eriti toiduhuviline, siis nalja ei saaks, aga huvitav on alati kuulda mida inimesed selle salati nime all saanud on.

 6. Jah, klienditeenindajat võis tabada lausa paanikahäire, kui nii nipsakad kliendid kohale tulid. Naljakas on see, et toitude kvaliteedis on “süüdi” klienditeenindaja. Vabandust, ta ei valmista Teile kassa juures süüa, seda teeb kokk ja kiruda tuleb talle 😉 PS- konjak on ikka “j”-ga.
  Ärge nüüd seda täissolvanguna võtke 😉

  1. Kas see on nipsakus, kui salatis ei ole lubatud komponente? Klienditeenindaja ongi vahelüli köögi(koka) ja kliendi vahel, tema peaks ikka teadma mis toimub köögis ja eks tal peab olema paksem nahk, et ei tekiks paanikahäiret:) Ega keegi ei kirugi, tähelepanekud pealinna puhvetist , mis muud;)
   P.S. Eks ma olen jah servast düsgraafik, aga ma püüan;)

 7. Kui kokk ei ole tasemel ja köögis puuduvad toiduained ja menüü ei vasta nimetusele siis puudub juhtkonnas see isik kes seda kõike üle peaks vaatama.just siis kui on pretensioonid.Aga ei makaks küll norida j-tähe pärast . Teenindaja ei saa muuta ettekandes seda mida kõõk tegemata jätab-teda ei peaks küll süüdistama. Nõudke seda mida lubatud on aga mitte ettekandjalt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *