Lihtne sibulasupp.

See supiretsept jäi silma uue ajakitja Tiiu esimeset numbrist, kus Ivo Linna jagab oma viimase aja lemmikud. Miks ma ei imesta, lemmikuteks kujunevad ikka need road, mis koosnevad väga lihtsatest ja kättesaadavatest osadest ja ise ennast maitsvaks hautavad. Endal pole suurt muud vaja teha kui natuke hakkida. Ja kuna korralikul köögiinimesel on talveks ikka kott Peipsiääre sibulaid nurka varutud, siis pott tulele.
Tiiu on hea lugemine täiskasvanud naistele ja ma ei saa kiitmata jätta väga mahukat köögiosa, mida toimetab meie tubli ja väga asjalik Mari-Liis Ilover. Tema toidublogi Siit nurgast ja sealt nurgast tunnustati 2010 aasta parimaks eestikeelseks toidublogiks ja see tunnustus on läinud täiesti õigesse kohta. Tellisin Tiiu oma emale, temal on internetiga suhted nagu on ja toiduvalmistamisel vajab ta kindlasti konkreetseid retsepte. Ja et tema toidulauda natukenegi rikastada, hellitan lootust, et ta saab Tiiu kööginurgast inspireeritud. Mina igaljuhul kiidan Mari-Liisi väga põhjaliku ja mahuka käsitluse eest kõikide teemade puhul. Eriti meeldib mulle rubriik “Mida teha lõppudega” sain ise sealt mitu head mõtet varuks. Niiet siit siis teile jõulukingiidee- Tiiu tellimus oma emale või vanaemale:)
Aga nüüd supist.

RETSEPT
photo.jpg
5 keskmist peipsi sibulat 
suitsupekki või suitsusinki minul oli pool suitsupõske
umbes 0,7 l puljongit võid kasutada puljongikuubikut;)
1 spl võid praadimiseks
1 spl jahu
saiakuubikuid või krutoone poest;)
riivitud juustu

Sibulad lõika ratasteks ja prae koos suitsupõse kuubikutega kuldseks. Lisa nisujahu, sega korralikult. Prae veel kuni kõik on kuldkollane. Lisa kogu segu keevale puljongile ja lasel supil vaiksel tulel paar tundi podiseda. Lõika või rebi saiakuubikud väiksemateks tükkideks, pane ahjuplaadile, nirista üle oliiviõliga ja rösti ahjus 200 kraadi juures kuldseks ja krõbedaks. Serveerimisel lisab iga sööja oma supile meelepärase koguse riivitud juustu ja saiakuubikuid. Ivo soovitab lisada ka tomatikuubikuid. Mingeid lisamaitseid pole vaja, aeglaselt hautatud supp saab võrratu maitse.

Lihtne supp nüüd tulele ja ise paariks tunniks aeda ilusat sügist nautima:)

2 Comments

  1. No mina igaljuhul tänan väga sellise tähelepanuavaldus eest , kulla Ilse! Ütlen ausalt, et seesama Ivo Linnaga intervjuu oli minu jaoks üks raskemaid osasid kogu numbri juures, ma lihtsalt nii hullult pabistasin:))) Aga kõigega harjub ja järgmise nr intervjuu läks juba lepase reega.
    Tore, et supi ära proovisid. Ehtne sügisetoit!

    1. Häid asju tahad ju ikka jagada ja see köögiosa seal Tiius on tõesti üks asjalik asi. Supp oli ka nii maitsev, et pidin siia üles tähendama, et ikka oleks meeles seda korrata ja sügisilma sobib see tõsti suurepäraselt ! Sulle ikka edu ja jaksu selle toimetamisega, oled juba esimeses numbris lati päris kõrgele tõstnud:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *