Pipraliha.

Kui ma seda liha kunagi Tuuli väga emotsionaalses postituses nägin, hakkas kohe suu vett jooksma ja kindel plaan oli see ära proovida. Aga nagu ikka, tuleb iga päev aina uusi ja uusi asju mida tahaks proovida ja sinna ta jäi. Aga nüüd kui mõtlesin Jaana sünnipäeva lauale tuli see liha kuskilt mälusopist meelde ja nii ta läks. No peab mainima, et liha sai suurepärane ja kindlasti saab seda veel tehtud. Meile meeldib ka böff ja see liha on midagi böffi ja carpaccio vahepealset, igaljuhul väga lihtne ja väga mõnus.
Teadjamad ütleks: “Valge viinaga on hää…” 🙂
Sobib nii veise sise- kui ka välisfilee ja pipra valik on endale meelepärane. Meil on üks tegelane, kes rosé pipart ei armasta ja nii jäi see valikust välja.

RETSEPT
photo.jpg
Pool veise välisfileest
1 spl roheline pipar
1 spl valge pipar
1 spl must pipar
1 spl tšilli pipar
4 spl helbesoola

Puhasta liha kelmetest. Uhmerda piprad peeneks, lisa sool ja hõõru kogu lihatükk korralikult sisse. Paki liha tihedalt toidukilesse nii, et jääks kena vorstke. Lase lihal külmikus 24 t maitsestuda, seejärel tõsta liha 2-3 ööpäevaks sügavkülma laagerduma. Enne serveerimist võta liha natukeseks välja sulama ja lõika poolkülmunud lihast paberõhukesed viilud.
Mina serveerisin röstitud saial ja hakitud sibulaga. Kaunistuseks mõned kapparid. Maitseb hea!
Selline “vorstike” võib mõnda aega sügavkülmas olla ja on mida ootamatule külalisele pakkuda.

photo.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *