Kilutort

Tegin Nami-Nami retseptivõistluse TORT ISAMAALE 2013 raames ühe soolase tordi siis ka. No auhinnad on ju lihtsalt niivõrd head, et peab kohe osalema:) Ja muide jõuab vee, neljapäevani on aega oma torte esitada.
Meie peres võileivatordiga laineid ei löö, ei tea miks aga kõik kirtsutavad nina, kui võileivatort jutuks tuleb. Võibolla on see tingitud niiöelda kodusest kasvatusest:D Võileiva söömine meil pigem hädaabi, sööma peab ikka “korraliku” toitu 😉
Selle üllitise teeksin järgmisel korral ilma põhjata ja võibolla- võibolla paneksin rohkem zelatiini ja serveeriksin sooja kartuliga. Maitses siidiselt ja õhuliselt ja see põhi oligi võibolla liiga robustne seele katte jaoks.

RETSEPT
photo.jpg
Musta leiba (7 viilu)
80 g võid
10 koriandriseemet
u 100-120 g kilufileed
200 g kodujuustu
2 dl vahukoort
250 g (1 toru) ricotta kohupiima pastat
1 punane sibul
3 väikest muna
2 lehte zelatiini
1 spl sidrunimahla

Röstisin leivaviilud. Purustasin purustajas peenemaks ja lisasin sulatatud või ja purustatud koriandriseemned. Tahtsin kasutada kadakamarju aga olid otsa saanud. Surusin segu põhjaks 19 cm läbimõõduga, lahtikäivasse koogivormi (põhi oli kaetud küpsetuspaberiga). Panin põhja külmikusse tahenema. Hakkisin kilud, sibula ja keedetud munad väiksemaks ja segasin kohupiima ja kodujuustuga. Maitsestasin soola ja pipraga. Vahustasin koore ja segasin kohupiimasegule. Zelatiinilehed leotasin väheses külmas vees u 10 minutit ja siis väänasin välja ja sulatasin soojaks aetud sidrunimahlas. Segasin täidise hulka. Valasin täidise põhja peale, katsin toidukilega ja lasin üleöö külmikus taheneda. Kaunistasin muna ja kalamarjaga ning kuivatatud tilliga.

photo.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *