Õunakook “Juubeli” tordipulbrist

Mulle meeldivad lihtsad retseptid, kus kättesaadavatest vahenditest on võimalik üllatavalt maitsev roog kokku segada. Muidugi meeldib mulle ka keerulisi retsepte läbi proovida ja ise eksperimenteerida aga lihtsusel on ikka mingi võlu ja üllatusmoment väga tihti juures. Selliste retseptide puhul saab igaüks, ka see kes kokkamisega võibolla niiväga sinapeal polegi, ennast ja teisi meeldivalt üllatada. Retsept on pärit siit ja olen sel õunahooajal seda kooki juba mitu korda teinud, ning otsa saab ta ka kiiresti.

RETSEPT
photo.jpg
450 g pakk “Juubeli” tordipulbrit
1 dl toasooja vett
400 g 20% hapukoort
2-3 õuna
suhkrut
kaneeli

Kata lahtikäiva 24 cm läbimõõduga koogivormi põhi küpsetuspaberiga, määri servad võiga. Minul oli seekord väiksem 22 cm vorm ja 26 cm vormiga saab ka hakkama.
Jaga tordipulbripaki sisu enam-vähem võrdselt pooleks. Sega pool koogisegust veega, vala ettevalmistatud koogivormi. Sega ülejäänud koogipulber hapukoorega ühtlaseks, kalla ettevaatlikult koogivormi eelmise kihi peale. Seekord leidsin kapist ühe 200g Tere vaniljepudingu ja segasin selle ka sinna sisse. Toimis väga hästi ja lisas kreemisust aga see ei ole vajalik.
Lõika õunad sobiva suuruse ja kujuga tükkideks, laota koogile ja puista peale veidi kaneelisuhkrut.
Küpseta 180-kraadise ahju keskosas umbes 35-40 minutit, kuni koogi keskele torgatud puutikk jääb puhtaks.
Lase koogil enne serveerimist täielikult jahtuda.

3 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *