Röstitud paprikad

Röstitud paprika on üks maitsev ja hea kraam niisama söömiseks, kui ka igasugu toitudele lisamiseks. Näiteks tomatipestos, salatitsesse, pastatoitudes, võileivale ja kuhu aga iganes pähe tuleb. Seisab külmkapis söödav vähemalt nädala, kauem pole mul õnnestunud katsetada, sest saab alati enne otsa.
Mina teen siis nii nagu naabrinaine kunagi õpetas, kuigi väikese muudatusega (palsamiäädika lisamine). Temale jälle olla seda õpetanud keegi Ungari juurtega proua:)

RETSEPT
2012-04-28 14.37.43
5 ilusat suurt punast paprikat
5 küünt küüslauku
sorts (u 1spl) palsamiäädikat (balsamico)
soola, suhkrtut.

Kuumuta ahi 190-200 kraadi juurde. Pane ilusad terved paprikad ahjuplaadile. Ära midagi katki lõika, kui soovid võid sabad veidi lühemaks lõigata (need kipuvad tossama minema) aga muidu peaks paprika “vett pidama”. Rösti paprikaid ahjus u 30 minutit. Vajadusel keera vahepeal. Paprikad on valmis kui nahkjas koor lööb lahti. Ära neid süsimustaks põleta;). Aseta valmis paprikad suuremasse kaussi, kata kauss toidukilega ja lase paprikatel jahtuda.
Eemalda jahtunud paprikatelt nahkjas koor ja seemnetega südamed tehes seda kõike kausi kohal nii, et kogu vedelik, mis on paprikate sees alles jääks (kaussi nõrguks). Rebi paprikad sobiva suurusega ribadeks ja aseta vaheldumisi hakitud küüslauguga kaussi või kõrgemasse nõusse. Juhul kui paprikate puhastamise ajal sattus vedeliku sisse seemneid, siis kurna sõelaga seemned välja. Maitsesta vedelik palsamiäädikaga, lisa maitse järgi soola ja suhkrut. Vala mahl paprikaviiludele ja lase järgmise päevani külmikus maitsestuda.

Olen teinud ka ilma palsamiäädikata. Vahel olen lisanud ka hakitud peterselli. Katseta julgesti erinevate maitsetega.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *