Frititud kartulikoored.

Juba on liikvel uut ja värsket kartulit, mis maitseb tilliga keedetult ja eheda soolase võiga nagu lapsepõlveunistus:) Ja nii keeradki eelmise sügise saagiga kartulikotile külmiku juurviljasahtlis jälle teise külje ja pistad potti värsked mugulad.
Et motiveerida ennast kartuleid koorima peavad meenuma need mõnusad kartulikoored:) Talvel sai neid koortest tehtud aga praegu saab kogu kartuli ära kasutada (kuigi koored maitsevad magusamad), et poleks jälle piinlik uue värskekartuli kotiga poest koju tulla:)

RETSEPT
Kartulikoored
Kinnise koorega kartulit
soola
tšillihelbeid
Valio Forte juustu
frittimiseks õli

Pese kartulid korralikult puhtaks. Koori koorimisnoaga õhukesed koored. Soovi korral viiluta koorimisnoaga kogu kartul. Loputa viilud külma veega ja kuivata. Kuumuta õli väikeses potis keskmisest kuumemaks ja friti koored kuumas õlis kuldseks. Tee seda väikeste koguste kaupa, kui paned palju kartulit korraga hakkab kuum õli üle poti ääre vahutama:) Tõsta kurnlusikaga kartulid köögipaberile, et liigne õli ära nõrguks. Nüüd tõsta koored ühekordse kihina ahjuplaadile, raputa üle soola ja tšillihelveste nind riivitud juustuga. Pane paariks minutiks eelsoojendatud kuuma 200 kraadisesse ahju kuni juust sulab.

Paku õhtuse jalgpalli kõrvale meelepärase tipikastme ja külma õllega.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *