Õunakook

Paistab tulevat õunauputus. Hetkel saab veel kuidagi hallatud kõiki neid õunu mis vana puu varakult maha raputab aga varsti on vist ainuke võimalus jälle veinid käima panna. Seniks sööme aga õunakooki. Selle lihtsa retsepti leidsin Ragne blogist. Tõesti on lihtne ja tõesti on maitsev ning mahlane suutäis.

RETSEPT
Lihtne õunakook
4 muna
12 spl õli
12 spl jahu
12 spl suhkurt
2 tl küpsetuspulbrit
600 g puhastatud ja tükeldatud õunu

Vahusta munad vispliga, sega munavahu sisse õli. Lisa omavahel segatud kuivained ja sega ühtlaseks tainaks. Kõige lõpuks lisa tükeldatud õunad ja sega kõik veelkord korralikult läbi. Siinkohal soovitab Ragne valada kogu kupatus ahjuplaadile aga mina panin kõik 28 cm läbimõõduga koogivormi. Raputasin peale kaneeli ja fariinisuhkurt. Sobib ka tavaline suhkur. Küpseta ahjus 200 kraadi juures umbes 30 minutit (oleneb jälle ahjust). Kontrolli koogi küpsust puutikuga. Kui tikk jääb kuivaks on kook valmis.

Õunu võib olla rohkem, Ragne soovitab lausa 1,5 kg õunu. Mina ei viitsinud täna neid niipalju tükeldada aga eks ma järgmine kord olen tragim, sest kindlasti teen seda kooki veel ja veel

7 Comments

  1. Minul see aasta see kook juba tehtud – kaks korda. Õunte koorimine on selle koogi kõige tüütum osa, aga kui leidub üks koogimaias, kes ise küpsetada ei oska, aga on nõus õunu koorima/hakkima ,siis on kook imelihtne. Mul vahest selline õunalõikaja olemas:)

    1. Mina ei hakanud neid pehmeid Valgeid Klaare koorima ka, puhastasin lihtsalt sisust ja hakkisin väiksemaks. Aga jah, see õunte lõikumine on tõesti ainuke töö selle koogi juures. Väga hea retsept 🙂

  2. Suurepärane retsept- Sellel aastal jõudnud teha juba 4-5 korda. lisaks on see nüüd mu armsa ämma repertuaaris ja mu isa on samuti lõa otsas, oma perest rääkimata.

    1. Äge:) Meil on ka see üks söödavamaid kooke üldse, kunagi ei jää midagi järgi. Ja õunu panen ikka umbes 600 g see 1,5 kg jääb meie jaoks liiga vedelaks… õunavormiks pigem:)

  3. ka minul nüüd “esmasündinu” valmis … nii nämma, et kondlasti ei jää see viimasks tegemiseks:) Tänud retsepti eest!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *