Saiakook

Tänase päeva puhul teeme lihtsa koogi. Ei pea alati olema 100 kallist koostisosa ja külluslik pidu. Tähtis on oma kalleid meeles pidada ja ise tehtud kook on kindlasti tähelepanuväärsem kui ostetud kook. Selle koogiga saab igaüks hakkama ja ei ole vaja ka palju kulutada. Vajad natuke saia, sobib ka juba veidi tahkeks läinud sai;) Mõned munad, natuke piima ja sügavkülma põhjast mõned marjad… lihtne:)

Ilusat päeva teile kõigile, armsad ilse köögi sõbrad !

RETSEPT
Saiakook
Saiaviile
külmutatud marju
4 muna
1,5 dl piima
1,5 dl suhkrut
1 tl vaniljesuhkrut

Eralda munavalged kollastest. Sega munakollased 1 tl suhkru ja 1 tl vaniljesuhkru ning piimaga. Leota saiaviile munasegus nii, et suurem osa segust imenduks saiadesse. Vooderda ümmargune koogivorm küpsetuspaberiga ja paiguta leotatud saiaviilud koogi põhjaks. Kui munasegu jäi veel üle, siis tõsta see lusikaga ühtlaselt saiaviiludele. Küpseta koogipõhja 200 kraadises ahjus umbes 15 minutit ehk kuni saiad muutuvad pealt krõbedaks. Samal ajal vahusta munavalged tugevaks vahuks, lisades suhkur järk-järgult. Puista marjad (minul olid mustad sõstrad) Koogipõhjale. Võid veidi suhkrut ka raputada. Keera ahi 190 kraadi peale. Kata koogipõhi munavalgevahuga ja küpseta veel u 10 minutit. Kaunista meelepäraselt ja kutsu sõbrad lauda:)
Munavalgevahule võid veel enne ahju pistmist mandlilaaste raputada (kui juhtub olema).

Retsept on leitud kunagi eesti ajakirjandusest.

Kook osaleb oma rukkilillelise kaunistusega ka Nami-Nami retseptivõistlusel “TORT ISAMAALE 2012”.

2 Comments

  1. Väga lahe mõte! Ma olen ka täiesti päri, et alati ei pea ega saagi valmistada üüratult uhkeid kooke ja küpsetisi. Piisab küll millestki lihtsast ja taskukohasest, peaasi et kodusoojust ja armastust täis. 🙂

    Häed sõbrapäeva! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *