Majoneesikook

Alati ajab mind kuidagi turri, kui ma näen lapsevanemaid, kes ostavad mingeid kahtlaseid ei_tea_kui_kaua säilivaid keeksikesi oma väikestele lastele. Mõtlen, et õigem oleks ikka ise teha need laste maisustused, tead vähemalt mida sinna sisse oled pannud. Proovisin ise ka ampsu miskit poest toodud barnit või mis iganes ta oli. Tekkis kiusatus lapsed ära petta;) Mul on arvutis üks katalog kuhu on kogunenud igasugu retsepte, mõnel allikas ka juures aga mõnel mitte. Sorisin selle siis läbi ja pilk jäi pidama sellisel koogil, kuna retsept oli nimeta, siis talle nime otsides leidsin Nami-Namist sama retsepti (kui ei leia kuskilt retsept, siis sealt ikka leiab) ja seal on selle koogi nimeks Majoneesikook. Kook on lihtne teha ja maitses nii suurtele kui ka väikestele. Väikesed testjad olid 1,3 aastane Meili, 4 aastane Heleri-Lota (kes on koduste küpsetiste suhtes suhteliselt valiv) ja 6 aastane Ethe-Liisa. Kõik sõid isuga , eriti kui teatasin, et see on ise tehtud Barni. Teaduse huvides jätsin mõned tükid rätiku alla seisma ja täna, kolmandal päeval, maitseb kook sama hea kui ahjust tulnuna.

RETSEPT
Majoneesi kook.
2 suurt muna
200 g suhkrut
250 g majoneesi
250 g nisujahu
1 triiki tl söögisoodat
1,5-2 tl vanillisuhkrut
50 g hakitud tumedat šokolaadi (võib rohkem ka olla)

Pane ahi 180 kraadi peale soojenema Sega kausis munad, majonees (minu köögis leidub juba aastaid ainult Hellmann’s majoneesi) ja suhkur.Lisa vaniljesuhkru ja soodaga segatud jahu ning hakitud šokolaad. Sega vaikselt kõik kokku ja vala võiga määritud ja riivsaiaga üle puistatud 20-24 cm koogivormi. Küpseta 180 kraadise ahjus umbes 30 minutit. Valmidust kontrolli puutikuga, kui tikk jääb puhtaks, on kook valmis.
Soodaga küpsetiste juures olen märganud, et kui sooda puutub kokku vedelikuga on mõistlik küpsetis kohe ahju panna, kerkib paremini kui siis kui tainas ootab kokkusegatult vormis ahju temperatuuri järele. Siit siis see, et ära enne jahusegu muna ja majoneesiseguga kokku sega kui ahi veel piisavalt kuum pole.

5 Comments

  1. Ilse, ma polegi nii ammu seda kooki teinud. Ilmselt seepärast, et kuna teen nüüd majoneesi enamasti ise (ikka selle va saumiksriga, nagu videos ;)), siis ei ole enamasti kapis poolikut pudelit, millest kooki teha 🙂
    Aga soodaga on nii, et see reageerib happega kokku puutudes umbes 20 minuti jooksul. Nii et ahjuukse ees komponente segama ei pea, nii kiire ei ole, aga jah, ahi peab esmalt kuum olema. Muidu reageerib sooda ära enne, kui kooki kergitada jõuab 🙂

    1. Novat, jälle targem:) Aga seda kooki saab kindlasti isetehtud majoneesiga ka teha 😉 Ja kook on aus ja hea tõesti, meil seda tellitakse siin juba:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *