Krõbe ahjukana karulauguõliga.

Kanal on tiitel ka: Thomas Kelleri krõbe ahjukana. Seda valmistusviisi märkasin esmalt Tuuli blogis ja siis meenus, et kunagi, nii 25 aastat tagasi, kui sai Ranna sovhoosi haudejaamas tööl oldud ja kõigil töötajatel oli igal kuul õigus mingile portsule sovhoosi tootevalikust. Sellest ajast meenub mulle kanarasvaga hautatud kapsad, mis sulasid suus ja pugudest isevalmistatud vorstikesed, maksad ja kaelad ja südamed… kõik selline kraam oli mäkimisväärselt odav ja ainult sovhoosis töötajale kättesaadav toit. Ja siis sai just niimoodi, laialt käes olevaid kanu, ahju pandud. Ega tol ajal polnudki suurt muud maitseainet kui soola ja pipart.
Aga ma olen nõus kogu retsepti au jätma siiski Ameerika tippkokale Thomasele ja au on juba selle lihtsuse taaselustamise eest.

RETSEPT
Krõbe kana
2 kilone broiler
1 spl kvaliteetset soola minul on hetkel roosa kivisool
värsket jahvatatud pipart

Loputa kana seest ja väljast külma veega ja seejärel kuivata võimalikult kuivaks. Nüüd vääna tiivad seljataha ja kinnita koivad (vt. pilte). Muidugi võib kana ka siduda, aga mulle meeldib ilma nöörijuppideta rohkem. Pane kana ahjuvormi sellili ja puista peale soola ja pipraga, hõõruda pole vaja. Pane kana 230 kraadini eelsoojendatud ahju ja küpseta umbes tunnike. Kui hakkab pealt väga tumedaks minema siis on mõistlik poole küpsetamise paiku ahju temperatuuri natuke alandada, umbes 210 peale aga see oleneb ahjust. Kana on küps kui puutikuga kintsu torgatud augukesest voolab välja selge lihamahl, kui on punakas ja verine siis on veel vara. Võta ahjust välja ja lase kanal natuke puhata umbes 10-15 minutit. Mina puistasin kohe ahjust tulnud kanale veel peale kuivatatud punet aga see ei ole kohustuslik.

 

photo.jpg photo.jpg photo.jpg photo.jpg

Meie nautisime mahlaka kana puhtaid maitseid karulauguõliga. Karulauguõli jaoks vajad kimbukest karulauku , soola ja tassikest kuuma õli. Haki karulauk peenelt , puista üle päris ohtra soolaga ja vala peale väga kuum õli, lase natuke tõmmata ja nirista kanale.

P5231097

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *