Ahjukartul triibulihaga.

See on üks minu lapsepõlve lemmiktoitudest. Tehti seda meil nii soolaliha kui ka värske küljetükiga, ikka sellest mida parasjagu oli. Kõrvale toodi keldrist hapukurki ja terve pere oli korralikult söönud ja rahul.
Üldse on viimasel ajal tunne, et mida vähem lisad seda rohkem on maitset, tähtis on algmateriali kvaliteet. Kartulisort mida kasutan on “Laura”, need ongi mu lemmikud kartulid juba mõnda aega.

RETSEPT
photo.jpg
1 kg kartuleid
u 600 g sea küljetükki

Pese ja koori kartulid. Suuremad kartulid lõika pooleks või neljaks. Liha lõika 2-3 cm paksusteks viiludeks. Pane kartulid vähe kõrgema servaga ahjuplaadile ja soovitatavalt ühe kihina . Aseta lihaviilud kartulitele. Kui kasutad soolaliha pole soola vaja lisada aga kui on värske lihatükk, siis maitsesta päris tugevalt soolaga. Mina panen plaadile ka pesa jagu koorimata küüslauguküüsi, nende küpset sisu on hiljem mõnus lihatükile või siis leivakäärule määrida. Küpseta 180-200 kraadises ahjus umbes tund aega. Vahepeal on mõistlik kartuleid segada ja lihatükke keerata, siis pruunistuvad kõik ühtlaselt.
Paku kõrvale hapukurki või hapukapsasalatit.

4 Comments

    1. Ma olen selles retseptis alati toored kartulid ahju pannud, kui teen lihtsalt prae kõrvale ahjukartuleid, siis olen poolpehmeks enne keetnud, nõrutanud ja kohe kuumalt ja auravalt segan natuke võiga ja kuuma ahju 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *