Minestrone

Minestrone ehk “suur supp” on Itaalia päritoluga köögivilja supp kuhu on lisatud ka makarone. Supp valmib tavaliselt hooajalistest köögiviljadest. Supp võib olla vabalt ka ilma lihata aga ka lihaga. Praegusel kesksuvisel eestimaal on täpselt paras aeg seda suppi valmistada vastvalminud köögiviljadest. Väikesed porgandipoisid ja kartulitüdrukud, oad ja herned, pisisibulad ja tomatid, mida iganes su aiamaal veel valmimas on. Nagu Itaalias ikka on ka minestrone jaoks igal perekonnal oma retsept. Minul õieti retsepti polegi aga tegutsesin umbes nii:

RETSEPT
photo.jpg
Puljong:
Grillkana või ahjukana “varemed” või muu supikogu
varsseller, sibul,porgand, pipar, sool
Supp:
värsked noored porgandid
värsked noored kartulid
värsked noored sibulamugulad
küüslauk
värskeid põldube
kasvuhoonesoojad tomatid
värsked herned
nuudlid
kaunistamiseks peterselli
soola pipart

Pane “kanavare” ja muud kondid külma veega keema. Koori vaht ja jätka keetmist tasasel tulel. Lisa porgand, sibul ja varsseller, soola ja pipart, soovi korral loorberit (mina värsketele suppidele loorberit ei lisa). Keeda puljongit seni kuni viitsimist on. Mida tasasemal tulel ja mida kauem keedad, seda maitsvama puljongi saad.
Kurna puljong ja pane uuesti keema. Seniks koori tomatid. Kasvuhoonesoojad küpsed tomatid saab ilma igasugu kuuma veeta edukalt ära koorida. Tegelikult võid ka selle vahele jätta. Lisa hakitud kartul ja porgand, lase keema tõusta ja pane puljongisse ka kõik muud koostisosad mis sul on.Keeda kuni kõik on poolpehmed ehk al dente. Soovi korral noki kontide ümbert ka liha supi sisse. Kaunista hakitud peterselliga ja hakka sööma.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *