Hautatud hiina kapsas leemes.

Täna hommikul tegi Terevisiooni stuudios restoran Chedi kokk nende popimat rooga: Krevettidega täidetud kammkarpe. No kui ma seda kausside rivi koostisainetega seal laual nägin arvasin kohe, et see retsept jääb seekord vahele:) Tehniliselt ehk polegi midagi nii keerulist aga leida kõik need komponendid tundus keeruline. Värskeid kammkarpe on Tallinnas tegelikult ju võimalik leida kuid mitte nii äkki:) Ja pealegi pole kodulehel veel koostisosade nimekirja ning ainult video järgi seda mina küll järgi teha ei oska:)
Chedi on 2012 aasta parimate restoranide edetabelis neljandal kohal ja seega väärib kindlasti kohale minna ja neid tuhandest komponendist kammkarpe kohapeal proovida. Nii siis teemegi:)
Aga juba sada aastat tagasi ütles õpetaja Laur, et kui kõike rehkendust ei jõua, tee pool rehkendust aga tee hästi ! Niisiis, et projekt pooleli ei jääks teeme täna ikkagi aasia toitu. On ju Chedi modernnset aasia kööki tutvustav restoran.
Nami-Nami hiina köögi koolitusel oli suurim üllataja igas poes saadaolev hiina kapsas (õigem oleks küll öelda pekingi kapsas). Eriti pole osanud temaga varem midagi peale hakata aga see lihtne valmistusviis on selle kapsa olemasolu vajadust mu silmis tunduvalt tõstnud:)
Soovitan soojalt;)

RETSEPT
photo.jpg
500 g hiina kapsast
1,5 sl maapähkliõli
3 tk küünt küüslauku
3 dl kanapuljongit
1 tl soola
u 0,5 tl purustatud valget pipart
2 tl maisitärklist + paar sl vett

Lõika kapsas ristipidi 5 cm laiusteks ribadeks. Koori ja viiluta küüslauguküüned.
Kuumuta vokkpann* tuliseks. Lisa õli ning kuumuta, kuni õli on täiesti tuline ja kergelt suitsune. Lisa küüslauk ja voki 15 sekundit. Lisa kapsalehed ja voki 2 minutit. Lisa puljong ja sool-pipar. Alanda kuumust, kata pann kaanega ning keeda tasasel tulel 15 minutit, kuni kapsalehed on pehmed. Tõsta kapsalehed kurnlusika abil pannilt.
Redutseeri pannile jäänud leem (ehk keeda umbes poole võrra kokku). Lisa vajadusel maisitärklise segu ja kuumuta, kuni kaste veelgi kokku keeb ja pakseneb.
Aseta kapsalehed vaagnale, kalla peale kaste ja serveeri kohe.

*Minu vokkpanni põhi on nii ümmargune, et saab ainult gaasipliidil kasutada, kuna gaasipliit asub meil õues ja tänane ilm eriti soosiv polnud, tegin tavalisel suurel pannil ja sain täitsa hakkama:)

Originaalretsept on Nami-Namist

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *